Finanse / Księgowość

Analityk Finansowy (kontroling i płatności)

Naszym Klientem jest firma z branży e-commerce. Poszukujemy kandydata nastawionego na rozwój oraz posiadającego rozwinięte umiejętności analityczne.

Oferta jest skierowana do osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności w doskonaleniu procesów i aktywnie kształtować cele finansowe firmy.

Poznań, wielkopolskie
hybrydowa

Wynagrodzenie od 8000 zł brutto do 10000 zł brutto

Zadania:

  • Wsparcie w opracowywaniu rocznego budżetu, planów operacyjnych i prognoz finansowych,
  • Raportowanie miesięcznych danych finansowych,
  • Przygotowywanie prezentacji dla Zarządu,
  • Tygodniowe prognozowanie przepływów finansowych i wykorzystania linii kredytowych,
  • Monitorowanie przepływu gotówki i porównywanie go z założeniami budżetowymi,
  • Raportowanie stanu gotówki, zadłużenia i wykorzystania finansowania,
  • Tygodniowe raportowanie sprzedaży,
  • Monitorowanie KPI operacyjnych i sprzedażowych,
  • Monitowanie należności,
  • Monitorowanie i rozliczanie płatności za usługi kurierskie,
  • Inicjowanie projektów w zakresie automatyzacji i cyfryzacji procesów,
  • Kontakty z bankami, ubezpieczycielami i innymi instytucjami.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia),
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • Doświadczenie w firmie działającej w branży e-commerce oraz na rynku sprzedaży detalicznej/ hurtowej,
  • Zaawansowana znajomość pakietu MS Office, w szczególności Excel, PowerPoint (znajomość Power BI/SQL mile widziana),
  • Umiejętność sporządzania i rozumienie sprawozdań finansowych,
  • Znajomość i rozumienie procesów księgowych i funkcjonowania systemu podatkowego,
  • Otwartość, energia do działania, chęć do nauki i rozwoju zawodowego,
  • Dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, terminowość i rzetelność,
  • Rozwinięte zdolności analitycznego myślenia.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Możliwość zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych oraz doskonalenia już posiadanych umiejętności,
  • Opieka medyczna LUXMED,
  • Współpraca z najlepszymi ekspertami w branży.
HRK Finance

Rekrutację prowadzi

Paulina Sikora

HRK Finance

Zespół HRK Finance prowadzi rekrutacje specjalistów i managerów do zespołów finansowych. Posiadamy doświadczenie w budowaniu struktur centrów finansowych. Realizujemy projekty zarówno dla organizacji międzynarodowych, jak i firm polskich.