Bankowość / Ubezpieczenia / Usługi finansowe

Analityk Kredytowy

Aktualnie dla jednej z większych instytucji finansowych w Polsce prowadzimy proces rekrutacyjny związany z ich rozwojem działalności, aktualnie poszukujemy osób na stanowisko: Starszy/a Analityk / Ekspert/ka kredytowy/a.

Warszawa, mazowieckie
hybrydowa
umowa o pracę

Zadania:

  • dbanie o jakość i rozwój portfela klientów korporacyjnych o rocznych obrotach 60 – 500 mln PLN przy zapewnieniu rentowności zarządzanego portfela i optymalizacji podejmowanego ryzyka
  • przygotowywanie aplikacji kredytowych wraz z dokumentami uzupełniającymi, w tym budowanie własnych scenariuszy na potrzebę oceny zdolności kredytowej
  • strukturyzowanie transakcji oraz wpływanie na formę finansowania
  • podejmowanie decyzji w ramach posiadanych kompetencji kredytowych i rekomendowanie działania w zakresie zaangażowania kredytowego na wyższym szczeblu kompetencyjnym
  • prowadzenie procesu monitoringu, w tym proponowanie dalszych działań i strategii wobec klientów, których sytuacja uległa pogorszeniu w celu minimalizowania ryzyka i uniknięcia rezerw kredytowych
  • zapewnianie zgodności procesu kredytowego z procedurami

Wymagania:

  • posiadasz doświadczenie w przygotowywaniu, strukturyzowaniu i rekomendowaniu transakcji kredytowych
  • możesz pochwalić się bogatą wiedzą na temat oferty kredytowej Banku oraz znajomością procesu kredytowego
  • potrafisz umiejętnie zarządzać w kierunku optymalnego rozwoju portfela kredytowego oraz monitorować osiągane wyniki
  • rozumiesz potrzeby świadczenia wyróżniającej jakości obsługi klienta i potrafisz rozwijać długoterminowe rentowne relacje z klientami
  • masz praktyczną znajomość zasad analizy finansowej podmiotów gospodarczych
  • jesteś zorientowany/a na realizację celów przy zachowaniu profesjonalizmu, etyki i dbałości o relacje z klientami i jakość portfela kredytowego
  • orientujesz się w bieżących kwestiach ekonomicznych oraz trendach właściwych dla poszczególnych branż
  • język angielski (warunek konieczny)

Oferujemy:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • wewnętrzne programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie kompetencji zawodowych
  • udział w ciekawych, strategicznych projektach
  • zgrany zespół i przyjazną atmosferę
  • atrakcyjny system motywacyjny
  • pożyczki na cele mieszkaniowe
  • ofertę produktową banku na atrakcyjnych warunkach
  • prywatną opiekę zdrowotną
  • możliwość wyboru spośród bogatej oferty świadczeń pozapłacowych w ramach systemu kafeteryjnego
Financial Markets HRK

Rekrutację prowadzi

Kuba Kostecki HRK

Kuba Kostecki

HRK Financial Markets

Zespół HRK Financial Markets wspiera w zakresie rekrutacji instytucje finansowe takie jak banki, firmy ubezpieczeniowe, domy maklerskie i towarzystwa funduszy inwestycyjnych, a także firmy leasingowe.