Finanse / Księgowość

Dyrektor Kontrolingu

Dla naszego klienta, spółki o ugruntowanej pozycji na rynku, poszukujemy osoby na stanowisko Dyrektora Kontrolingu. Stanowisko będzie odpowiedzialne za raportowanie wyników finansowych do Zarządu we współpracy z CFO, nadzór nad implementacją nowego systemu budżetowania, modernizację narzędzi kontrolingowych, a także za zarządzanie zespołem. W związku z aspektem twórczym, rola w początkowym okresie nastawiona jest mocno na pracę operacyjną.

Warszawa, mazowieckie

kontrakt B2B

Zakres obowiązków:

  • Ścisła współpraca z CFO w zakresie raportowania wyników finansowych do Zarządu,
  • Przygotowywanie kompleksowych raportów i prognoz finansowych,
  • Nadzór nad procesem implementacji nowego systemu budżetowania,
  • Wdrożenie rozwiązań Business Intelligence (BI) oraz innych narzędzi wspierających kontroling,
  • Opracowanie i wprowadzenie nowych metod analizy danych i raportowania,
  • Kierowanie zespołem kontrolingu, zapewnienie efektywnej koordynacji i współpracy,
  • Monitorowanie kluczowych wskaźników finansowych i wskazywanie obszarów do dalszego rozwoju,
  • Ocena możliwości inwestycyjnych i ryzyka finansowego, współpraca z międzynarodowymi konsorcjami bankowymi
  • Identyfikacja i wdrażanie usprawnień procesowych w obszarze finansów i kontrolingu,
  • Monitorowanie skuteczności wprowadzonych zmian i dostosowywanie strategii działania,
  • Współpraca z zespołem w celu zapewnienia skutecznej migracji i adaptacji do nowych narzędzi.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: Finanse, Rachunkowość, Ekonomia lub pokrewne),
  • Minimum 7 lat doświadczenia zawodowego w dziedzinie zarządzania finansami, kontrolingu lub pokrewnych obszarach,
  • Doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym, preferowana znajomość pracy w złożonych strukturach organizacyjnych,
  • Umiejętność skutecznego raportowania i prezentowania wyników finansowych, oraz współpracy z zespołem zarządzającym,
  • Znajomość narzędzi biznesowych, w tym systemów ERP, Power BI oraz Excel w stopniu zaawansowanym,
  • Doświadczenie we wdrażaniu narzędzi biznesowych lub systemów ERP,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na współpracę z międzynarodowymi kontrahentami,
  • Mile widziane doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego.

Oferujemy:

  • Pracę w międzynarodowym środowisku,
  • Pakiet benefitów pozapłacowych,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie,
  • Hybrydowy model pracy.
HRK Finance

Rekrutację prowadzi

Krystian Czerniewski

HRK Finance

Zespół HRK Finance prowadzi rekrutacje specjalistów i managerów do zespołów finansowych. Posiadamy doświadczenie w budowaniu struktur centrów finansowych. Realizujemy projekty zarówno dla organizacji międzynarodowych, jak i firm polskich.