Sprzedaż

Sales Manager (Poland&Baltics)

Dla naszego Klienta, jednego z czołowych producentów w branży rolniczej poszukujemy kandydatów na stanowisko odpowiedzialne za strategię handlową organizacji.

Warszawa, mazowieckie
hybrydowa
umowa o pracę

Zakres obowiązków:

  • Tworzenie strategii handlowej, obsługi klienta (krótko i długoterminowej) i rozwoju biznesu dla kilku grup produktowych dla rynku polskiego oraz krajów bałtyckich (Litwy, Łotwy i Estonii) zgodnie z globalną strategią grupy.
  • Opracowywanie strategii biznesowych i taktyk w celu wykorzystania możliwości na dynamicznym rynku nasion w Polsce prowadząc do zrównoważonego wzrostu firmy.
  • Ustalania celów sprzedażowych (w podziale na plany regionalne oraz kanały sprzedaży) oraz strategii ich wykonania przez zespół handlowy.
  • Współtworzenie i wdrażanie narzędzi handlowych (np. umowy klienckie, materiały marketingowe) usprawniające codzienną pracę.
  • Aktywny udział w realizacji strategii handlowej (udział w spotkaniach z klientami i negocjacjach kluczowych kontraktów).
  • Podejmowanie działań przyczyniających się do ulepszenia standardów obsługi klienta.
  • Budowanie wizerunku firmy. Reprezentowanie firmy w ramach wydarzeń branżowych oraz wewnętrznych spotkań w grupie.
  • Udział w działaniach promocyjnych firmy (seminaria, szkolenia, warsztaty).
  • Monitorowanie trendów rynkowych oraz działań innych firm handlowych funkcjonujących w branży rolniczej w zakresie analizy danych dotyczących dynamiki, trendów rozwojowych zmian zachowań konsumenckich oraz istotnych wydarzeń.
  • Bieżące monitorowanie stopnia realizacji wyznaczonych celów i egzekwowanie ich.
  • Współpraca z innymi działami (finansowo-administracyjny, marketingu) przy realizacji strategii i budżetu firmy.
  • Współpraca z zagranicznymi jednostkami w ramach grupy.
  • Cykliczne raportowanie do Dyrektora Zarządzającego.

Oczekiwania względem Kandydata:

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie rolnictwa lub ekonomii biznesu.
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym związane z zarządzaniem zespołem handlowym oraz klientami i całym P&L.
  • Rozwinięte zdolności negocjacyjne, nastawienie na realizację celów, motywacja do rozwoju.
  • Dobra znajomość branży rolniczej. Znajomość branży nasiennej jest preferowana.
  • Biegła znajomość języka polskiego i angielskiego.
  • Umiejętność pracy w zdywersyfikowanym i międzynarodowym środowisku.
  • Samodzielność w organizowaniu pracy oraz umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.
  • Wysokie umiejętności pracy zespołowej.
  • Wysoko rozwinięte przywództwo.
  • Umiejętność skutecznego egzekwowania realizacji zadań.
  • Gotowość do podróży służbowych na terenie kraju i za granicą (prawo jazdy kat. B).

Nasz Klient oferuje:

  • Możliwość realnego wpływu na rozwój jednej z topowych organizacji w swoim sektorze.
  • Pracę w firmie  wysokich standardach pracy i polityki sprzedażowej.
  • Niezbędne narzędzia pracy – samochód służbowy do użytku prywatnego, laptop, telefon.
  • Ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie NNW.
  • Dofinansowanie do Benefit System.
  • Dofinansowanie do wakacji pod gruszą.
  • Świadczenie świąteczne.
Engineering & Manufacturing

Rekrutację prowadzi

Izabela Ostapowicz

HRK Engineering & Manufacturing, HRK Technical Sales & Service

Zespół HRK Engineering & Manufacturing koncentruje się na stanowiskach związanych z inżynierią i technologią w przemyśle. HRK Technical Sales & Service specjalizuje się w pozyskiwaniu specjalistów i managerów ds. sprzedaży produktów i usług przemysłowych i technicznych.