Sprzedaż

Senior Key Account Manager

Naszym Klientem jest firma produkcyjna z branży FMCG, właściciel uznanych marek. W związku z planami dalszego rozwoju nasz Klient poszukuje aktualnie doświadczonych osób do swojego Zespołu.

Warszawa, mazowieckie
stacjonarna
umowa o pracę

Zakres zadań:

Odpowiedzialność za rozwijanie i utrzymanie kluczowych relacji z klientami na poziomie strategicznym, realizując cele sprzedażowe i wspierając strategię handlową oraz trade marketingową, w tym przede wszystkim:

  • Zarządzanie kluczowymi klientami (opracowywanie i wdrażanie strategii budowania i utrzymywania relacji z kluczowymi klientami w dziale alkoholi, skuteczne zarządzanie kluczowymi klientami, osiąganie ustalonych celów sprzedażowych)
  • Analiza Rynkowa (prowadzenie analiz rynkowych i monitorowanie trendów, identyfikacja nowych możliwości biznesowych na rynku alkoholi, adaptacja strategii handlowej do zmieniających się warunków rynkowych)
  • Współpraca z Zespołem Handlowym (bliska współpraca z Dyrektorem Handlowym, Trade Marketingiem i innymi działami w celu skoordynowania podejścia do obsługi kluczowych klientów, dzielanie wsparcia zespołowi handlowemu i trade marketingowemu w realizacji ich celów)
  • Negocjacje biznesowe (przeprowadzanie negocjacji handlowych z kluczowymi klientami, negocjacje warunków handlowych, umów i kontraktów, rozwiązywanie ewentualnych sporów i konfliktów z klientami)
  • Rozwój portfela produktów (współpraca z zespołem handlowym i trade marketingowym w rozwijaniu portfela produktów w ramach kluczowych klientów, monitorowanie wyników sprzedażowych i dostosowywanie strategii w oparciu o dane rynkowe)
  • Raportowanie i analiza (regularne raportowanie wyników sprzedażowych, analiza skuteczności działań i przedstawianie rekomendacji dla dalszego rozwoju biznesu, przygotowywanie raportów dla Zarządu)

Oczekiwania:

  • Doświadczenie na stanowisku Key Account Managera w branży FMCG, preferowana branża alkoholi
  • Preferowana osoba o profilu multikanałowymkanał nowoczesny, tradycyjny, HORECA oraz Export
  • Udokumentowane sukcesy w zarządzaniu kluczowymi klientami i osiąganiu celów sprzedażowych
  • Umiejętność analizy danych rynkowych i stosowania ich do podejmowania decyzji biznesowych
  • Doskonałe umiejętności negocjacyjne i komunikacyjne
  • Znajomość specyfiki branży alkoholi i jej regulacji będzie dodatkowym, mocnym atutem
  • Prawo jazdy kat. B
  • Dobra znajomość języka angielskiego

Klient oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w przedsiębiorstwie nastawionym na rozwój
  • Możliwość wprowadzania usprawnień i optymalizacji – udział w procesach decyzyjnych
  • Narzędzia pracy – telefon, laptop, samochód służbowy
  • Możliwość udziału w szkoleniach i kursach finansowanych przez pracodawcę
  • Premie za realizację celów
  • Dostęp do świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
HRK Poznań

Rekrutację prowadzi

Dariusz Obuchowicz HRK

Dariusz Obuchowicz

HRK Poznań

Zespół HRK Poznań specjalizuje się w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanych ekspertów, inżynierów, kierowników oraz osób na stanowiska menedżerskie i zarządcze dla firm działających w Wielkopolsce i na Pomorzu.