Finanse / Księgowość

Starszy Specjalista ds. Podatków

Warszawa, mazowieckie
stacjonarna
umowa o pracę

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Opiniowanie umów cywilnych z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa podatkowego
  • Identyfikacja ryzyka podatkowego związanego z prowadzonymi projektami Spółki
  • Przygotowanie wniosków o wydanie interpretacji podatkowych
  • Identyfikowanie i raportowanie schematów podatkowych
  • Kalkulacja oraz przygotowanie deklaracji CIT/VAT/PoN/podatki lokalne/WHT
  • Przygotowanie danych do ustalenia podatku odroczonego (stałe/przejściowe różnice)
  • Przygotowanie plików JPK
  • Klasyfikacja dokumentów księgowych dla celów podatkowych
  • Wsparcie merytoryczne w zakresie podatków, współpraca z innymi działami
  • Udział we wdrożeniu KSeF oraz JPK CIT
  • Wdrażanie procedur/usprawnień w procesach podatkowych
  • Monitorowanie zmian w przepisach podatkowych
  • Współpraca przy przygotowaniu dokumentacji cen transferowych
  • Współpraca z doradcami podatkowymi oraz organami podatkowymi

WYMAGANIA:

  • Znajomość programu SAP – mile widziana
  • Wykształcenie wyższe, preferowane ekonomia, prawo oraz pokrewne
  • Doświadczenie w obszarze podatków
  • Umiejętność identyfikowania problemów i aktywnego wyszukiwania rozwiązań
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy własnej
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • Umiejętność pracy w Zespole i budowanie pozytywnych relacji

  • rozwój w pełnym wyzwań międzynarodowym środowisku
  • ubezpieczenie na życie
  • dofinansowanie do karty multisport
  • realne możliwości zawodwego rozwoju
  • dodatkowe benefity pozapłacowe
HRK Finance

Rekrutację prowadzi

Marcin Roszkowski HRK

Marcin Roszkowski

HRK Finance

Zespół HRK Finance prowadzi rekrutacje specjalistów i managerów do zespołów finansowych. Posiadamy doświadczenie w budowaniu struktur centrów finansowych. Realizujemy projekty zarówno dla organizacji międzynarodowych, jak i firm polskich.