BHP / Ochrona środowiska

Specjalista ds. Ochrony Środowiska

Dąbrowa Górnicza, śląskie
stacjonarna
umowa o pracę

Zadania:

  • sporządzanie dokumentacji środowiskowych: operatów wodnoprawnych, pozwoleń na wytwarzanie odpadów, zezwoleń na przetwarzanie odpadów, zezwoleń na zbieranie odpadów, zgłoszeń instalacji nie wymagających pozwolenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza
  • prowadzenie ewidencji odpadów w BDO oraz nadzór nad aktualizacją wpisów w rejestrze BDO
  • prowadzenie ewidencji w zakresie produktów, produktów w opakowaniach, baterii i akumulatorów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego
  • nadzór na opłatą recyklingową
  • sporządzanie wszelkiej sprawozdawczości wymaganej przepisami prawa, w tym, raportowanie do KOBIZE, naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska, sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami oraz sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami
  • dokonywanie wpisów do Centralnego Rejestru Operatorów (CRO)
  • sporządzanie sprawozdań do Bazy Danych Sprawozdań (BDS) o SZWO i FGC
  • utrzymywanie stałego kontaktu i rozwój relacji z obecnymi Klientami Spółki, w tym cykliczne wizyty w siedzibach klientów Spółki
  • współpraca z instytucjami i urzędami w zakresie realizowanych prac
  • prowadzenie działań w celu pozyskania nowych klientów w zakresie doradztwa i ochrony środowiska
  • monitorowanie zmian w zakresie aktów prawnych dotyczących prawa środowiskowego oraz bieżące przekazywanie informacji klientom w niezbędnym zakresie.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska lub pokrewne
  • co najmniej 2- letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • znajomość obowiązujących przepisów prawa ochrony środowiska oraz umiejętność stosowania przepisów prawa w praktyce
  • znajomość pakietu MS Office (Outlook, Word, Excel, PowerPoint) na poziomie bardzo dobrym
  • dobra organizacja pracy, kreatywność, umiejętność podejmowania inicjatyw
  • rzetelność oraz zaangażowanie w realizację powierzonych obowiązków
  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole
  • otwartość na rozwój i podnoszenie kompetencji
  • prawo jazdy kat. B
  • gotowość do wyjazdów służbowych

Nasz Klient oferuje:

  • stabilne warunki zatrudnienia
  • wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia
  • pakiet benefitów: opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karty sportowe
  • pracę w prężnie rozwijającej się firmie będącej częścią globalnego koncernu
HRK Katowice

Rekrutację prowadzi

Anna Kucharzewska HRK

Anna Kucharzewska

Zespół HRK Katowice specjalizuje się w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanych ekspertów, inżynierów, kierowników oraz osób na stanowiska menedżerskie i zarządcze dla firm działających na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce.