Korzystamy z plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Aby zarządzać plikami cookie lub wycofać zgodę na ich używanie, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ruszyła platforma www.rodzinaipraca.gov.pl, której współtwórcami są eksperci HRK

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło platformę upowszechniającą i promującą mechanizmy godzenia ról rodzinnych i zawodowych. Zawartość merytoryczną platformy opracował zespół HRK Employer Branding. Platforma jest adresowana do pracodawców i pracowników.

Pracodawcy znajdą tu propozycje blisko 60 różnych narzędzi, dzięki którym mogą wspierać swoich pracowników w utrzymaniu równowagi między różnymi sferami życia, a jednocześnie skuteczniej przyciągać kandydatów do pracy. Na platformie zamieszczono artykuły dotyczące wdrażania mechanizmów godzenia ról oraz porady prawne.

 Staraliśmy się pokazać pracodawcom, że temat work-life balance nie jest zarezerwowany tylko dla dużych organizacji oraz nie musi się wiązać z ponoszeniem wysokich kosztów. Wiele prezentowanych przez nas rozwiązań można wdrożyć także w małych i średnich firmach, a dodatkowo wskazujemy pracodawcom różne źródła finansowania, z których mogą skorzystać  tłumaczy Joanna Kotzian, która z ramienia HRK kierowała zespołem ekspertów odpowiedzialnych za opracowanie zawartości merytorycznej platformy.

Z myślą o pracownikach autorzy platformy przygotowali test, który pozwala zdiagnozować swój work-life balance, informacje o prawach pracowniczych oraz porady, jak dbać o swój dobrostan.

Platforma powstała w ramach projektu „Rodzina i praca  to się opłaca!" realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Prawa, Równość i Obywatelstwo (2014-2020). 30 maja w siedzibie Ministerstwa odbyła się konferencja prasowa z udziałem Minister Rafalskiej oraz ekspertów zaangażowanych w realizację projektu. Podczas konferencji zaprezentowano rezultaty projektu dziennikarzom. W kolejnych tygodniach platforma będzie prezentowana na spotkaniach z przedstawicielami organizacji pracodawców i pracowników, środowisk naukowych oraz firm szkoleniowych. Zobacz więcej: www.rodzinaipraca.gov.pl.

 

Podziel się:

Artykuły eksperckie

Kampania wizerunkowo-rekrutacyjna Leroy Merlin przygotowana we współpracy z HRK Employer Branding, która wystartowała pod koniec marca spotkała się z uznaniem jury konkursu Employer Branding Excellence Awards 2018. Leroy Merlin otrzymało za nią aż dwa...

Odpowiednie przygotowanie dokumentów aplikacyjnych to podstawa w szukaniu pracy.  Z doświadczenia konsultantów HRK wynika, że odpowiednio przygotowane CV jest...

Widocznym w ostatnim czasie trendem jest wzrost popularności home office, zarówno wśród korporacji, jak i mniejszych firm. Dla Key Account Managerów z branży FMCG możliwość pracy zdalnej ma większe znaczenie niż precyzyjnie określona ścieżka kariery, czy rozbudowany...

Wybierz język: PL EN
Portal Rynku Pracy