Monika, Raporty, branża it, raport HRK, rynek it, specjalista it, 07.07.2023

Oczekiwania pracowników IT względem pracodawców w Łodzi

1 min.

Oczekiwania pracowników IT względem pracodawców w Łodzi

Oddajemy w Państwa ręce wyjątkowy raport „Oczekiwania pracowników IT względem pracodawców w Łodzi”, który skoncentrowany jest na pracy w obszarze IT i możliwościach rozwoju zawodowego w aglomeracji łódzkiej. Niniejszy raport to pierwsza wspólna publikacja zespołu HRK ICT, Invest in Łódź oraz Colliers.

Łódź to czwarte co do wielkości miasto w Polsce, które zamieszkuje ponad 670 tyś. osób, to jednocześnie przestrzeń do nauki, ponieważ w Łodzi znajduje się dziewiętnaście uczelni wyższych kształcących młode talenty zarówno z nauk technicznych, medycznych, a także humanistycznych i artystycznych. Cała aglomeracja licząca ok. 1,2 mln mieszkańców to jedenz większych rynków pracy w naszym kraju. W przeciągu ostatnich lat Łódź zmienia się i rozwija w dynamicznym tempie. W 2021 roku uznana została za jedno z najkorzystniejszych miejsc dla biznesu oraz inwestycji w Polsce, a nawet Europie1. W mieście już w 1997 roku stworzona została Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jest to jedna z najstarszych takich stref w naszym kraju. W naszej analizie przyglądamy się jak potencjał inwestycyjny aglomeracji wpływa na oczekiwania kandydatów i kandydatek – gotowość do przychodzenia do pracy do biura oraz możliwości pracodawców z sektora technologii informatycznych. Aby dokładnie przeanalizować preferencje osób zatrudnionych w firmach informatycznych i telekomunikacyjnych oraz na stanowiskach związanych z informatyką w innych obszarach gospodarki respondentom zadaliśmy 16 zróżnicowanych tematycznie pytań. Ankietowanych zapytaliśmy m.in. o to, jak kształtuje się rynek pracy, jaki tryb pracy preferują kandydaci i kandydatki, a także jakie są obecne i przewidywane tendencje w tym sektorze. W przekrojowym badaniu udział wzięły 433 osoby z Łodzi i pozostałych regionów Polski. Wśród respondentów ponad 1⁄4 stanowili mieszkańcy Łodzi. Ankietę przeprowadziliśmy w okresie od 28 marca do 10 maja 2023 roku. Jesteśmy przekonani, że dane zaprezentowane w raporcie będą cennym źródłem wiedzy i pozwolą lepiej poznać branżę technologii informatycznych.

Życzymy przyjemnej lektury!

Zespół HRK ICT

Invest in Łódź

Colliers

Przeczytaj cały raport "Oczekiwania pracowników IT względem pracodawców w Łodzi"

Po potwierdzeniu adresu otrzymasz raport .pdf na swoją skrzynkę mailową.

Czytaj więcej:

branża it, metody rekrutacji, rekrutacja, rekrutacja it, Artykuły23.11.2022

Jak rekrutować w IT, aby rekrutować skutecznie?

benefity pracownicze, branża it, raport HRK, Artykuły13.10.2016

Pozapłacowe benefity w sektorze IT – czyli czym pracodawcy przyciągają kandydatów

Specjaliści IT chcą jawności wynagrodzeń

branża it, jawność wynagrodzeń, jawność wynagrodzeń w it, raport HRK, rynek it, wynagrodzenie, Artykuły05.02.2020

Raport: branża IT chce jawnych wynagrodzeń i pracy zdalnej

specjalisci it we wroclawiu

branża it, raport HRK, rekrutacja it, rynek it, Artykuły05.10.2016

Rynek IT we Wrocławiu. Doświadczenia, potrzeby i plany rozwojowe pracodawców, a oferta uczelni

chatbot, rekrutacja, it

branża it, rekrutacja, rekrutacja it, Artykuły12.09.2019

Chatboty rozpychają się w rekrutacji

Front-end developer

branża it, zarobki, Artykuły24.07.2023

Front-end developer – rola, wymagania i perspektywy

Czym zajmuje się Java Developer?

branża it, widełki płacowe, Artykuły19.04.2023

Czym zajmuje się Java Developer?

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.