Dyrektor ds. Zakupów

Dla naszego Klienta, firmy z branży construction poszukujemy kandydata na stanowisko:

Kraków, małopolskie
hybrydowa
umowa o pracę

Obowiązki:

  • Opracowywanie i nadzór nad realizacją strategii zakupowej;
  • Wdrażanie, modyfikacja i kontrola procesów oraz procedur zakupowych.
  • Skuteczne zarządzanie i organizacja pracy działu zakupowego;
  • Koordynowanie i efektywna organizacja procesu zakupów materiałów budowlanych, niezbędnych do realizacji inwestycji;
  • Tworzenie budżetu oraz terminarza zakupów materiałów strategicznych;
  • Pozyskiwanie konkurencyjnych ofert na materiały budowlane i usługi, wraz z rozbudowaniem bazy dostawców;
  • Zapewnienie Spółce bezpieczeństwa dostaw kluczowych materiałów i usług;
  • Prowadzenie skutecznych negocjacji oraz renegocjacji warunków umów z podwykonawcami i dostawcami;
  • Aktywne monitorowanie i analizowanie rynku materiałów budowlanych, w poszukiwaniu alternatywnych źródeł dostaw oraz ocena dostawców;
  • Stałe dążenie do optymalizacji kosztów, prowadzenie kontroli zakupowej oraz zarządzanie ryzykiem zakupowym;
  • Ciągła weryfikacja efektywności pracy struktury i procesów, z aktywnym poszukiwaniem rozwiązań wspierających rozwój oraz podnoszących jakość i efektywność.

Wymagania:

  • Posiadanie minimum 5-letniego doświadczenia w pracy na stanowiskach związanych z branżą budowlaną, ze szczególnym uwzględnieniem projektów kubaturowych, infrastrukturalnych, kolejowych oraz drogowych;
  • Wykształcenie wyższe, a w przypadku profilu budownictwa lub logistyki mile widziane;
  • Udokumentowane doświadczenie w wdrażaniu strategii zakupowych oraz procesów handlowych;
  • Ścisła znajomość branży budowlanej i rozbudowana sieć kontaktów z dostawcami;
  • Umiejętność prowadzenia skutecznych negocjacji handlowych i budowania długoterminowej strategii zakupowej;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego na poziomie B2-C1;
  • Posiadanie prawa jazdy kategorii B oraz gotowość do podróży służbowych;
  • Silne zaangażowanie, skuteczność działania, inicjatywa oraz koncentracja na osiąganiu celów.

Klient oferuje:

  • Samochód służbowy;
  • Prywatna opieka medyczna;
  • Ubezpieczenie grupowe;
  • Karta mulitsport;
  • Unikalną możliwość rozwoju w międzynarodowej organizacji oraz swobodę w realizowaniu własnej wizji i strategii zakupowej;
  • System premiowy.

HRK P&L

Rekrutację prowadzi

Katarzyna Wawręta

HRK Procurement & Logistics

Zespół HRK Procurement & Logistics specjalizuje się w pozyskiwaniu profesjonalistów dla firm transportowych, logistycznych i spedycyjnych oraz na potrzeby firm, które posiadają w swojej strukturze dział łańcucha dostaw i zakupów.