Główna Księgowa / Główny Księgowy

Dla jednego z naszych Klientów – firmy z branży produkcyjnej w związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy osób na stanowisko Głównej Księgowej / Głównego Księgowego.

Lublin, lubelskie
hybrydowa
kontrakt B2B, umowa o pracę

Zadania:

  • Zarządzanie zespołem księgowości i współpraca z innymi działami lokalnie i w Grupie;
  • Zapewnienie zgodności ksiąg rachunkowych z UoR, MSSF/MSR oraz przepisami prawa podatkowego;
  • Koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku w tym przygotowywanie cyklicznych raportów finansowych;
  • Zapewnienie poprawności i terminowości sprawozdawczości statutowej, podatkowej i prawnej (obowiązek raportowania do US, NBP, GUS, inne);
  • Monitorowanie zmian w krajowym prawie rachunkowym i podatkowym oraz informowanie i koordynowanie zmian do Grupy oraz lokalne w systemie finansowym;
  • Weryfikacja dokumentacji księgowej i umów pod względem rozliczeń bilansowych i podatkowych;
  • Inne zadania wynikające z audytu procesów wewnętrznych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne;
  • Minimum 3 letnie doświadczenie w obszarze księgowości
  • Mile widziane doświadczenie w branży produkcyjnej;
  • Umiejętność kierowania i motywowania zespołu;
  • Mile widziane doświadczenie w pracy w środowisku systemu SAP;
  • Znajomość języka angielskiego;
  • Zdolności analityczne i matematyczne, biegła znajomość finansów  – Certyfikat Biegłego Rewidenta będzie dodatkowym atutem;
  • Doskonałe zdolności komunikacji i przekazywania informacji.

Oferujemy:

  • Narzędzia pracy (laptop, telefon);
  • Dofinansowanie nauki języków;
  • Dofinansowanie szkoleń i kursów;
  • Ubezpieczenie na życie;
  • Spotkania integracyjne.
HRK Katowice

Rekrutację prowadzi

Mateusz Olek HRK

Mateusz Olek

Zespół HRK Katowice specjalizuje się w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanych ekspertów, inżynierów, kierowników oraz osób na stanowiska menedżerskie i zarządcze dla firm działających na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce.