Graphic Designer

Dąbrowa Górnicza, śląskie
zdalna
kontrakt B2B

Graphic Designer będzie koncentrował się na tworzeniu najnowocześniejszych materiałów marketingowych online i offline, pomagając rozwijać i wdrażać strategię marki i wzornictwa w punktach kontaktu z klientem.

Rezultaty obejmują wszystkie aktywa marketingowe, w tym kreacje e-mailowe, płatne i organiczne posty społecznościowe, cyfrowe i offline. Osoba na tym stanowisku będzie częścią nowego zespołu w firmie, który ma pomagać w dostarczaniu najwyższej jakości usług dla konsumentów zgodnie z założeniami strategii B2C.

Zadania:

  • Projektowanie i utrzymywanie treści wizualnych na stronie internetowej oraz we wszystkich kanałach cyfrowych i marketingowych
  • Tworzenie materiałów marketingowych w płatnych wyszukiwarkach, mediach społecznościowych, e-mailach oraz kreacjach na strony internetowe, takich jak banery na stronie głównej i kategorii, animacje itp.
  • Tworzenie wielu wariantów grafik, które zmieniają rozmiar na potrzeby projektowania responsywnego
  • Zarządzanie wszystkimi zamówieniami na projekty graficzne i utrzymywanie kompleksowej, możliwej do monitorowania listy zadań i terminów
  • Organizowanie i kategoryzowanie szerokiego zakresu zasobów marki w centralnej bazie danych/katalogu
  • Tworzenie projektów, które odnoszą się do wielu rynków, języków i personaliów użytkowników
  • Przekazywanie nowych perspektyw projektowych i pomysłów zespołom biznesowym, marketingowym i zespołom ds. komunikacji
  • Współpraca i współdziałanie z pozostałymi zespołami marketingu i komunikacji w celu tworzenia kreacji i treści dla konkretnych kampanii, jak również spełniania codziennych wymagań biznesowych
  • Działanie jako ambasador marki w firmie, nadzorowanie i zatwierdzanie wszystkich produktów projektowych
  • Przygotowywanie i uczestniczenie w sesjach zdjęciowych dla kampanii marki i produktów, jak również w sesjach fotograficznych produktów.
  • Współpraca z zewnętrznymi agencjami w tworzeniu zasobów cyfrowych i społecznych dla dużych kampanii
  • Zrozumienie wpływu treści cyfrowych na konwersję i optymalizację wyników
  • Analizowanie wydajności grafiki i ulepszanie projektu w razie potrzeby
  • Nadzór nad szablonami projektowymi i innymi dostarczanymi materiałami
  • Wspieranie agencji projektowych w zakresie wytycznych i wymagań dotyczących zabezpieczeń dla nowej strony internetowej

Wymagania:

  •  4-6 lat doświadczenia w projektowaniu graficznym stron internetowych i cyfrowych
  • Samodzielność, zdolność do dostarczania pomysłów kreatywnych z zamiłowaniem do estetyki i niesamowitą dbałością o szczegóły, umiejętność nieszablonowego myślenia
  • Dobra znajomość pakietu Adobe Creative Suite, w tym InDesign, Keynote, Illustrator i Photoshop
  • Wiedza na temat podstaw grafiki, typografii, druku cyfrowego i drukowanego
  • Preferowana znajomość HTML i CSS
  • Wiedza na temat optymalizacji obrazów na stronie internetowej pod kątem SEO
  • Doskonałe umiejętności i osiągnięcia w projektowaniu graficznym i motion design
  • Zdolność do realizacji projektów graficznych od początku do końca
  • Tworzenie i ulepszanie dokumentów briefingowych w celu przyspieszenia procesu pracy twórczej
  • Wysokie umiejętności w zakresie Photoshopa i ogólnej manipulacji obrazem
  • Profesjonalna biegłość w języku angielskim (min. B2)

Oferujemy:

  • Możliwość pracy zdalnej bądź hybrydowej z biura w Katowicach
  • Pracę w europejskim środowisku w organizacji o globalnym zasięgu
  • Duże możliwości rozwoju i współtworzenia marki na rynku europejskim
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Pakiet benefitów (opieka medyczna i pakiet kafeteria)
  • Możliwość rozpoczęcia pracy między 7:00 a 9:00 rano