Artykuły, branża e commerce, Consumer goods, marketing, performance, performance marketing, porady hr, rynek pracy, widełki płacowe, zarobki, 23.09.2022

Performance Marketing Specialist – kim jest? Zakres obowiązków

5 min.

Performance marketing specialist

Co należy do obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku? Na jakie zarobki może liczyć? Sprawdź!

Obecnie większość kampanii marketingowych jest realizowana online. Odpowiednio dobrana strategia pozwala jeszcze lepiej poznać potrzeby konsumentów i zdobyć przewagę nad innymi firmami z branży. Osobą odpowiedzialną za wizerunek firmy w sieci oraz budowanie długotrwałych relacji z klientami jest performence marketing specialist.

Czym zajmuje się performance marketing specialist?

Performence marketing specialist to osoba, która odpowiada za planowanie i realizację kampanii marketingowych w internecie. Może znaleźć zatrudnienie w firmach specjalizujących się w marketingu internetowym lub pracować bezpośrednio dla klienta. Specjalista ds. marketingu internetowego jest niezbędny w wielu branżach m.in. nieruchomościowej, budowlanej, bankowej, medycznej, modowej czy spożywczej. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi wykazać się znajomością narzędzi marketingowych i mieć doświadczenie w samodzielnej realizacji kampanii internetowych.

Performance marketing specialist – zakres obowiązków

Do najczęstszych obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku performence marketing specialist należy:

  • tworzenie strategii marketingowych i nadzór nad ich realizacją;
  • zarządzanie budżetem kampanii;
  • analiza efektywności kampanii;
  • przygotowywanie raportów z prowadzonych działań;
  • współpraca z pozostałymi działami firmy.

Jakie wymagania powinien spełniać kandydat na stanowisko performance marketing specialist?

Osoba kandydująca na stanowisko performance marketing specialist powinna wykazać się doskonałą znajomością narzędzi umożliwiających prowadzenie efektywnych kampanii marketingowych w sieci, czyli m.in. Google Ads i Facebook Ads. Pracodawcy oczekują od kandydatów także dobrej znajomości takich narzędzi jak Google Search Console czy Google Data Studio.

Osoba zatrudniona na stanowisku digital performance marketing specialist powinna wykazać się zdolnością analitycznego myślenia. W tym zawodzie liczy się także kreatywność i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów. Mile widziana jest umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów. Ze względu na ścisłą współpracę z działem IT performance marketing specialist powinien umieć wykazać się znajomością metodyk zwinnych. Jednym z najczęściej stawianych wymagań jest także znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym.

Realizacja efektywnych kampanii marketingowych w sieci wymaga doskonałej znajomości rynku reklamy internetowej i umiejętności obsługiwania najpopularniejszych platform społecznościowych. Performance marketing specialist to osoba, która musi być na bieżąco z najnowszymi trendami. Pracownik zatrudniony na tym stanowisku musi szukać rozwiązań, które wpłyną na zaangażowanie klientów i rozpoznawalność firmy w internecie. Jest odpowiedzialny za wizerunek marki w sieci m.in. w mediach społecznościowych.

Widełki na stanowisku związanym z digital performance marketing specialist

Zarobki osoby pracującej na stanowisku performance marketing specialist są uzależnione m.in. od wykształcenia, stażu pracy, wielkości firmy oraz lokalizacji zakładu pracy. Performence marketing specialist może liczyć na zarobki od 4500 do 6500 zł brutto na umowie o pracę. Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona także od rodzaju umowy. W niektórych firmach istnieje możliwość podjęcia pracy na podstawie umowy B2B. Wiele osób w tej branży pracuje zdalnie lub hybrydowo. Osoby zatrudnione na stanowisku specjalisty ds. marketingu internetowego mogą liczyć także na szereg atrakcyjnych benefitów pozapłacowych.

Szukasz pracy jako performance marketing specialist? Na stronie hrk.pl w zakładce: „znajdź pracę” znajdziesz aktualne oferty pracy.

Czytaj więcej:

Key Account Manager zainteresowany ofertą pracy

branża FMCG, Consumer goods, kam, key account manager, motywowanie pracownika, Artykuły15.01.2020

Awans, atmosfera, czy wynagrodzenie?

fmcg, magazyn. financial markets, consumer goods

branża FMCG, Consumer goods, kariera, rozwój kariery, rozwój zawodowy, Artykuły23.04.2018

Branża FMCG dla ambitnych?

wykres marketing, fmcg, analiza

branża FMCG, Consumer goods, marketing, rynek pracy, Artykuły19.08.2019

Każdy może być marketingowcem w branży FMCG?

digital marketing manager

branża FMCG, Consumer goods, marketing, performance marketing, praca, rynek pracy, Artykuły20.06.2023

Digital Marketing Manager – wszystko, co musisz wiedzieć

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.