Raporty, raport HRK, 24.05.2024

Raport Energy 2024. Efektywność energetyczna.

Efektywność energetyczna będzie w najbliższych latach kluczowa do utrzymania rentowności przedsiębiorstw, a dla wielu nawet warunkiem przetrwania w trudnym otoczeniu rynkowym. Nie tylko z powodu cen energii i jej nośników, ale także ze względu na rosnące wymagania w obszarze redukcji śladu węglowego, odpowiedzialnego gospodarowania zasobami, które są coraz częściej warunkami dostępu do finansowania oraz udziału w łańcuchach dostaw.

Projekty efektywnościowe, nawet przy zastosowaniu najnowszych technologii i rozwiązań, nie muszą być obciążeniem finansowym dla przedsiębiorstw, a ich realizacja nie jest uwarunkowana koniecznością zatrudnienia wielu ekspertów w wąskich specjalizacjach. Na rynku dostępne są rozwiązania finansowe pozwalające przedsiębiorstwom na inwestycje efektywnościowe bez angażowania własnych środków, przy jednoczesnym braku konieczności obciążania firmy dodatkowymi zobowiązaniami z tytułu zaciągania finansowania dłużnego.

Również wyzwania związane z brakiem wykwalifikowanej kadry niezbędnej do realizacji takich projektów można rozwiązać korzystając z oferty contractingowej w postaci Interim Managerów dostępnych na czas realizacji inwestycji wraz z transferem wiedzy na potrzeby utrzymania projektów w fazie porealizacyjnej.

W materiale poruszono m.in. kwestie:
• Możliwości finansowania projektów efektywności energetycznej (ESCO, finansowanie bankowe, finansowanie ze środków zewnętrznych, system białych certyfikatów – prefinansowanie jako forma inżynierii finansowej projektów
• Rozwiązania techniczne w projektach efektywności energetycznej
• Interim management jako odpowiedź na lukę kadrową na rynku energetycznym

Zapraszamy do zapoznania się z raportem!

Pobierz raport

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.