Monika, Raporty, polski rynek pracy, rekrutacja, rynek pracy, 28.02.2021

Rekrutacja 2021

1 min.

Rekrutacja 2021

Od dłuższego czasu obserwujemy na rynku zmiany, jakie zachodzą w podejściu firm do kandydatów, a tych drugich do organizacji. Wpływ na to mają nie tylko zmiany rynkowe, ale również pokoleniowe. Nie bez znaczenia są również zmiany gospodarcze, spowodowane pandemią Covid-19. Najwięcej kontrowersji budzą młode osoby, które swym podejściem do pracy są w stanie dany proces rekrutacyjny przewrócić do góry nogami. Czy dotyczy to stereotypowo tylko tego pokolenia? Na te i inne pytania postanowiliśmy znaleźć odpowiedzi, realizując pod koniec ubiegłego roku badanie, którego celem było wskazanie różnic wśród kandydatów na rynku pracy pod kątem sposobów poszukiwania pracy, odczuć względem poszczególnych etapów uczestnictwa w procesie rekrutacyjnym oraz tego, co ostatecznie skłania kandydata do przyjęcia oferty pracy danej organizacji. Zwróciliśmy również uwagę na to, jakie zmiany w rekrutacji spowodowała pandemia. Badaną grupę podzieliliśmy ze względu na przynależność do grupy pokoleniowej na rynku pracy: Baby Boomers (osoby urodzone pomiędzy 1946 a 1964 rokiem), Pokolenie X (osoby urodzone pomiędzy 1965 a 1979 rokiem) oraz Millenialsi i Pokolenie Y (osoby urodzone pomiędzy 1980 a 1994 rokiem). Uzyskane wyniki pozwoliły nam w sposób całościowy spojrzeć na obecne preferencje kandydatów na rynku pracy. Składamy więc na Państwa ręce materiał, który pozwoli zrozumieć czego oczekuje kandydat od pracodawcy, szczególnie teraz w dobie Covid-19.

Przeczytaj cały raport

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.