Podcasty i webinary, payroll consulting, prawo pracy, 09.02.2024

Rynek pracy okiem prawnika: Co zmieni dyrektywa platformowa?

52 min.

Praca platformowa, dyrektywa platformowa, taksówka, aplikacja

W UE trwają prace mające na celu dopracowanie ostatecznej treści tzw. dyrektywy platformowej. Rada i Parlament Europejski osiągnęły pod koniec 2023 roku wstępne porozumienie co do proponowanej dyrektywy w sprawie poprawy warunków pracy za pośrednictwem platform internetowych. Propozycja przepisów zawiera dwie ważne nowości: wskazuje, jak ustalić właściwy status zatrudnieniowy osób pracujących dla platform internetowych oraz formułuje pierwsze w UE przepisy o stosowaniu algorytmów w miejscu pracy.

Oskar Sobolewski rozmawia z Tomaszem Lasockim, adiunktem na WPIA UW i ekspertem Federacji Przedsiębiorców Polskich oraz Robertem Tarnowskim, Public Affairs Managerem w Glovo.

Z podcastu dowiesz się m.in.:

  • Jakie są plany UE w zakresie dyrektywy platformowej?
  • Jaki jest status osób wykonujących prace za pośrednictwem platform?
  • Co się stanie, jeśli UE nie ureguluje tego tematu?

Bądź ba bieżąco z aktualnościami na rynku pracy. Najnowsze publikacje i przydatną wiedzę w tym obszarze znajdziesz na LinkedIn HRK.

Zapraszamy! 

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.