Monika, Raporty, branża prawnicza, prawo, raport HRK, rynek pracy, 17.11.2019

Młody Prawnik 2019

1 min.

Młody prawnik 2019

W polskim społeczeństwie utrzymuje się wizja prawnika prowadzącego własną kancelarię i reprezentującego mocodawców w sądzie, natomiast ukończenie studiów prawniczych naturalnie kojarzy się z obowiązkiem odbycia aplikacji. Studenci prawa w pierwszych latach swojej nauki wykazują podobne pojmowanie zawodu, który zamierzają wykonywać w przyszłości. Nie zdają sobie jednak sprawy z innych możliwości, jakie niesie ze sobą ukończenie studiów prawniczych. Wizja ich rozwoju zmienia się wraz z podjęciem pierwszej praktyki zawodowej.

Jak wynika z naszej pracy z kandydatami specjalizacja w określonej dziedzinie prawa u większości osób kreuje się w trakcie odbywania aplikacji. O kwestię planowania kariery w omawianych obszarach postanowiliśmy również spytać uczestników naszego badania.

Czytając nasz raport poznają Państwo zainteresowania młodych osób – ich dalsze plany względem rozwoju kariery, oczekiwania finansowe oraz oczekiwania względem przyszłych pracodawców. Mamy nadzieję, że lektura niniejszego dokumentu będzie bogatym źródłem wiedzy.

Barbara Radosz
Consultant, HRK Legal

Przeczytaj cały raport:

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.