Raporty, raport HRK, 29.11.2023

Raport: Rynek pracy e-Commerce okiem pracowników

Czym zajmuje się Java Developer?

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprezentować Państwu raport „Rynek pracy e-Commerce. Preferencje pracowników_czek”. Do udziału w przekrojowej ankiecie zaprosiliśmy 100 osób zatrudnionych w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach oraz korporacjach zlokalizowanych na terenie Polski, które prowadzą działy e-Commerce. Ankietę zawierającą 36 szczegółowych pytań prowadziliśmy od sierpnia do października 2023 roku w środowisku dyrektorów_ek, managerów_ek i ekspertów_ek specjalizujących się w handlu online.

Celem naszego badania była obserwacja e-Commerce zarówno od strony biznesu, pracowników_czek, jak i kandydatów_ek. Wyniki analizy, które prezentujemy w tym raporcie wskazują, jak kształtuje się zatrudnienie w obszarze e-handlu, jakich zarobków, modelu pracy, benefitów i możliwości rozwojowych oczekują pracownicy_czki. W badaniu zawarliśmy istotne dla pracodawców informacje dotyczące m.in. tendencji rynkowych, trendów oraz zmieniającej się roli specjalistów_ek w świecie sprzedaży cyfrowej. To pozwoliło nam przedstawić aktualny profil zawodowy grupy zatrudnionej w e-Commerce.

Dzięki temu, przekazujemy Państwu wiedzę na temat sytuacji zawodowej, preferencji i planów rozwojowych tej grupy. Jesteśmy przekonani, że wyniki zaprezentowane w raporcie będą wartościowym źródłem wiedzy i pozwolą lepiej zrozumieć dynamikę sektora.

Badanie zostało przeprowadzone we współpracy z IAB Polska Związkiem Pracodawców Branży Internetowej, Akademią im. Leona Koźmińskiego i pod patronatami serwisu NowyMarketing.pl oraz magazynu My Company Polska.

Życzymy przyjemnej lektury!
HRK Retail & e-Commerce

Pobierz pełen raport

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.