Monika, Raporty, e-book hr, raport HRK, 29.06.2021

Tata na urlopie rodzicielskim

1 min.

Tata na urlopie rodzicielskim

Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować wzrost świadomości udziału obojga rodziców w wychowaniu dzieci. Coraz głośniej mówi się o świadomym zaangażowaniu ojców w proces wychowawczy. Oni sami chętniej niż jeszcze kilka lat temu angażują się w opiekę nad dzieckiem, już od pierwszych dni jego narodzin. Jednak mimo wielu działań organizacji pozarządowych i kampanii marketingowych mających na celu promowanie świadomego ojcostwa, wciąż jeszcze niewielu ojców decyduje się na opiekę nad dzieckiem w ramach skorzystania z urlopu rodzicielskiego. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce może się to zmienić. Zmiany w obszarze wykorzystania urlopów rodzicielskich wprowadzi przyjęta w 2019 roku dyrektywa unijna work-life balance, która nakłada na państwa członkowskie obowiązek wprowadzenia 2-miesięcznego urlopu rodzicielskiego indywidualnie dla każdego z rodziców. Szczegółowe informacje na temat planowanych zmian oraz opinie pracowników i pracodawców znajdą Państwo w naszym e-booku.

Przeczytaj cały raport

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.