Monika, Raporty, branża budowlana, real estate, rynek budowlany, rynek pracy, 21.01.2019

Trendy na rynku pracy w branży budowlanej 2018

1 min.

Trendy na rynku budownictwa

Obecnie w branży budowlanej, z punktu widzenia rynku pracy, najbardziej pożądane są osoby posiadające bogate portfolio ukończonych z sukcesem inwestycji. Wzrasta zapotrzebowanie na pracowników znających się na materiałach budowlanych i optymalizacji kosztów. Liczy się również inicjatywa, przedsiębiorczość oraz umiejętność organizacji i nadzoru prowadzonych prac budowlanych. Niestety na rynku budowlanym jest niewielu pracodawców, którzy mogą pochwalić się wystarczającą liczbą pracowników spełniających wszystkie powyższe kryteria. Nawet ci, którzy posiadają w swoich strukturach dyrektorów projektu czy kierowników budowy przy budowie dróg, linii kolejowych, nie mogą spać spokojnie, ponieważ grupa ta coraz chętniej decyduje się na zmianę pracy, choć wciąż niezbyt często przed ukończeniem projektu. Są oni świadomi, że ich najlepszą wizytówką oraz potwierdzeniem posiadanych umiejętności jako managerów są realizacje zakończone sukcesem, na który pracuje się przez wszystkie fazy inwestycji.

Niniejszy raport porusza najważniejsze trendy na rynku pracy w branży budowlanej. Odpowiedzi udzielone przez biorących udział w badaniu aktywnych zawodowo Kierowników Budowy pozwoliły nam lepiej zgłębić tematykę motywacji do pracy,
oczekiwań i preferencji pracowników oraz otwartości na zmiany zawodowe. Życzę miłej lektury, mając nadzieję, że przedstawione wyniki będą dla Państwa interesujące.

Paweł Żywiec
Senior Executive Manager
Real Estate & Construction w HRK S.A.

Przeczytaj cały raport:

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.