Podcasty i webinary, payroll consulting, prawo pracy, 20.02.2023

Rynek pracy okiem prawnika: Jak uniknąć dyskryminacji poprzez dress code?

37 min.

Dress code, ubranie do pracy, dyskryminacja

Okres pandemii i wzrost popularności pracy zdalnej w wielu firmach zmieniły zasady panującego dress codu. Czy w 2023 r. pracodawcy mogą oczekiwać od pracowników przestrzegania korporacyjnych zasad ubioru? Jak do tego ma się praca zdalna?

W czwartym odcinku podcastu „Rynek pracy okiem prawnika” Oskar Sobolewski rozmawia z r.pr. Karoliną Kanclerz, partnerem w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler, która na co dzień wspiera działy HR w zakresie prawa pracy. Jakie są europejskie standardy i czy polskie orzecznictwo za nimi podąża? Jak tworzyć zasady dress codu, aby nie były dyskryminujące?

Bądź na bieżąco z aktualnościami z rynku pracy.

Najnowsze publikacje i przydatną wiedzę w tym obszarze znajdziesz na LinkedIn HRK.

Zapraszamy!

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.