Monika Kostrzewa, Podcasty i webinary, outplacement, praca managera, prawo pracy, 27.05.2024

Rynek pracy okiem prawnika: jak zwolnić pracownika zgodnie z przepisami i z klasą?

2 min.

Rynek pracy okiem prawnika: jak zwolnić pracownika zgodnie z przepisami i z klasą?

Temat zwolnień nie należy do chętnie podejmowanych i często staje się w firmach wręcz tematem tabu. Wypowiedzenie umowy pracownikowi jest jednak obwarowane szeregiem zasad i przepisów, o których przedsiębiorca ma obowiązek pamiętać. Dodatkowo istnieją narzędzia, które pozwalają pracodawcom rozstać się z pracownikami w bardziej profesjonalny sposób, a tym ostatnim umożliwiają również łatwiejsze ponowne wkroczenie na rynek pracy.

W tym odcinku Oskar Sobolewski rozmawia z Izabelą Szczygielską, partnerką w DWF Poland oraz Izabelą Michaliszyn-Liwińską – Client Partner z zespołu HR Consulting w HRK S.A. Z podcastu dowiesz się między innymi:

  • Czy można zwolnić pracownika SMSem, mailem lub z wykorzystaniem innej formy elektronicznej?
  • Czym jest outplacement i dlaczego warto wdrożyć ten proces w firmie?
  • Co powinien zrobić przedsiębiorca, aby dochować wszelkich formalności i wymogów prawnych związanych z rozwiązaniem umowy o pracę?

 

Bądź na bieżąco z aktualnościami na rynku pracy. Najnowsze publikacje i przydatną wiedzę w tym obszarze znajdziesz na naszym profilu LinkedIn HRK.

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.