Monika, Raporty, praca zdalna, raport HRK, relokacja pracowników, 31.05.2022

E-mobility polskich pracowników

1 min.

E-mobility polskich pracowników

Globalizacja, upowszechnienie się internetu oraz pandemia COVID-19 nieustannie wymuszają na organizacjach dostosowanie się do zmieniających się warunków otoczenia, ale i potrzeb pracowników. Eksperci rynku pracy od kilku lat dostrzegają potrzebę nie tylko godziwego wynagradzania za wykonaną pracę, ale też bycia uczestnikiem zmian i międzynarodowej gospodarki. Praca zdalna, która niegdyś stanowiła benefit, dziś stała się codziennością i nikogo nie dziwi chęć pracy z domu. Taka forma wykonywania obowiązków otworzyła rodakom możliwość rozwoju kariery poza granicami kraju. Relokacja, choć utrudniona w dobie pandemii, powoli ustępuje miejsca tzw. e-mobilności pracowników, przez którą rozumie się pracę online w trybie zdalnym dla zagranicznego podmiotu. Niewątpliwym wyzwaniem dla rodzimych firm będzie więc konkurowanie z zagranicznymi pracodawcami w zakresie oferowanego wynagrodzenia, języka, możliwości pracy w międzynarodowym środowisku, jak i możliwości pracy z najnowszymi technologiami. Już dziś polskie organizacje dostrzegają bolesne braki kadrowe w zawodach związanych z IT, analityką danych czy finansami. Celem stworzenia tego materiału było wskazanie czynników, które ograniczają polskie firmy w pozyskiwaniu wartościowych pracowników. Z naszego badania wynika, że o ile ciężko będzie konkurować z wynagrodzeniem w obcej walucie, o tyle z łatwością poprawić można kwestie związane z dostępem do nowoczesnego sprzętu, technologii czy obcego języka. Naszym celem nie jest wywołanie negatywnego obrazu pracodawców, a danie wskazówek, jak stać się bardziej konkurencyjnym na rynku pracy i zatrzymać wartościowych pracowników.

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.