Raporty, komunikacja, komunikacja w firmie, manager, manager w czasach kryzysu, manager w pandemii, 01.06.2020

Przywództwo i komunikacja w firmach w czasie pandemii

1 min.

Przywództwo w czasach pandemii

Badanie, którego wyniki przedstawiamy w niniejszym raporcie, przeprowadziliśmy na przełomie kwietnia i maja 2020 roku. Stan epidemii, ogłoszony oficjalnie w Polsce 20 marca, trwał już ponad miesiąc, zatem firmy i zarządzający nimi menedżerowie mieli czas, by się dostosować do nowej rzeczywistości, a pracownicy, by ocenić efektywność prowadzonych przez nich działań. Zaistniała sytuacja postawiła wszystkich w obliczu zupełnie nowych wyzwań i stała się prawdziwym oraz wielowymiarowym testem skuteczności działań menedżerów, zarówno w zakresie zarządzania biznesem, jak również pracy z ludźmi. Niniejszy raport dotyczy właśnie tego ostatniego obszaru. Naszym celem było zidentyfikowanie tych zachowań przywódczych, które pomagały pracownikom w codziennej pracy, w bardzo odmiennych od dotychczasowych warunkach, jak i tych działań ze strony przełożonych, które ich podwładnym przeszkadzały, demotywowały lub zwiększały odczuwane przez nich negatywne emocje. Zachęcamy do lektury!

Sylwia Kościuszko

Senior Client Partner

HRK HR Consulting

Przeczytaj cały raport

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.