Monika Kostrzewa, Podcasty i webinary, praca, zmiany na rynku pracy, 27.06.2024

Rynek pracy okiem prawnika: wakacje od ZUS dla przedsiębiorców. Kto, kiedy i jak może skorzystać?

3 min.

Okiem prawnika: wakacje od ZUS dla przedsiębiorców

Obciążenia składkami na ubezpieczenia społeczne to temat, który u wielu właścicieli firm wywołuje emocje – nierzadko bardzo intensywne. Już teraz mamy do dyspozycji wiele udogodnień, jednak są one przewidziane przede wszystkim dla początkujących przedsiębiorców. Ma się to niedługo zmienić – w czerwcu prezydent podpisał nową ustawę, w ramach której osoby prowadzące własny biznes będą mogły skorzystać ze zwolnienia z opłaty jednej składki ZUS w roku. Co ważne, to ulga dla wszystkich przedsiębiorców spełniających określone ustawą wymogi, niezależnie od tego, jak długo prowadzą oni swoją firmę. Pierwszy raz z wakacji będzie można skorzystać jeszcze w tym roku.

W tym odcinku Oskar Sobolewski rozmawia z Martyną Myszkowską, księgową specjalizującą się w zakresie rozliczeń podatkowych dla podatku dochodowego oraz VAT. Z podcastu dowiesz się między innymi:

  • Jakie są zasady skorzystania z wakacji od ZUS?
  • W jaki sposób będzie można wykorzystać ulgę jeszcze w tym roku?
  • Kto, zgodnie z nowymi przepisami, nie będzie uprawniony do wakacji od ZUS?

 

Bądź na bieżąco z aktualnościami na rynku pracy. Najnowsze publikacje i przydatną wiedzę w tym obszarze znajdziesz na naszym profilu LinkedIn HRK.

Newsletter HRK

Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata HR i rynku pracy!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HRK S.A. z siedzibą w Warszawie, pl. Bankowy 2, a tym samym na otrzymywanie na mój adres poczty elektronicznej informacji handlowych i marketingowych, materiałów o charakterze informacyjnym oraz promocyjnym, w szczególności raportów, e-booków, materiałów edukacyjnych. Udzielenie zgody jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania raportu. Zdaję sobie sprawę, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę.

Administratorem przekazanych danych osobowych jest HRK S.A. z siedzibą w Warszawie (00-095), Plac Bankowy 2. Pełną informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w naszej Polityce prywatności.